Beleef dit gebied

Te voet, te paard en op de fiets

Door de Kaapse Bossen lopen drie met paaltjes gemarkeerde wandelroutes van het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug:
  • - Rode wandelroute Kaapse Bossen (6 km)
U start bij de parkeerplaats van Theehuis Helenaheuvel of bij parkeerplaats Kaapse Bossen aan de Leersumsestraatweg  in Doorn (N225). U loopt door de Kaapse Bossen en komt langs uitzichttoren De Kaap.
  • - Blauwe wandelroute Hoogtepunten (12 km)
Startpunten: parkeerplaats Kaapse Bossen, parkeerplaats bij Theehuis Helenaheuvel en parkeerplaats bij recreatieterrein Het Doornse Gat.  U komt langs schitterende uitzichtpunten in de Kaapse Bossen met als hoogtepunt de uitkijktoren De Kaap.
  • - Groene wandelroute De Ruiterberg (8 km)
Startpunten: parkeerplaats Kaapse Bossen en parkeerplaats bij recreatieterrein Het Doornse Gat. Deze wandeling loopt over Landgoed De Ruiterberg.

Voor een overzicht van alle wandel- en fietsroutes in Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug kijkt u op www.nationaalpark-utrechtseheuvelrug.nl Ruiters kunnen zich uitleven op het padenstelsel van wel 30 km.

Uitzichttoren De Kaap
Fotograaf: F. Siemensma
Bron: Natuurmonumenten
Met De Kaap de lucht in

Als u na vele treden omhoog bent geklommen staat u op 67 meter boven NAP. Vanaf het ruime platform op meer dan 25 meter hoogte heeft u een schitterend uitzicht over vrijwel de hele Utrechtse Heuvelrug. Van de Amerongse Berg in het oosten tot de de Domtoren van Utrecht in het westen. In het noorden ziet u Soesterberg liggen. Bij mooi weer ziet u in het zuiden zelfs de Rijn die als een glinsterend lint door de weilanden stroomt.

Excursies

Wilt u ook eens met de boswachter de Kaapse Bossen verkennen? Kijk dan voor het actuele excursieaanbod in de activiteitenkalender van de Kaapse Bossen.

Groepsexcursies

Neem voor meer informatie contact op met onze boswachter Stef van Helmondt via e-mailadres s.helmondt@natuurmonumenten.nl of bel 06 - 55 82 51 26.