Districtscommissie in beeld

Hieronder kunt u in het kort kennismaken met de DC-leden van de provincie Gelderland. Hebt u als Gelders lid een bepaalde mening over het werk, het beleid of de gebieden van Natuurmonumenten? Zoek dan contact met ons en stuur een e-mail naar: dcgelderland@natuurmonumenten.nl

 

Pieter Schmidt (Renkum)
Voorzitter en coördinator klankbordgroepen

Pieter Schmidt
Bron: Natuurmonumenten
Waarom actief voor Natuurmonumenten? "Na mijn studie bosbouw aan de toenmalige Landbouwhogeschool heb in het (management van) onderwijs en onderzoek in de bosbouw gewerkt in Duitsland, Nederland (Wageningen), Suriname en Kameroen. In die tijd heb ik geleerd dat het niet goed mogelijk is om een bosgebied, of een natuurgebied, te beheren zonder de mens er bij te betrekken. Daarom zet ik me in om leden en/of omwonenden bij het beheer van natuur door Natuurmonumenten te betrekken."

Favoriete natuurgebieden: "Het landgoedje De Zonnebloem, onderdeel van de Lemelerberg, waar ik sinds 1949 elk jaar minstens een keer geweest ben en nog steeds kom. Vele herinneringen en veel natuurafwisseling. In Gelderland gaat mijn voorkeur uit naar De Imbosch (onderdeel van NP Veluwezoom), een prachtig natuurgebied, een van de oudste van Natuurmonumenten."

Martijn Oomkes (Heveadorp)
Secretaris en contactpersoon; organisatie thema-excursies en ledenbijeenkomsten

Martijn Oomkes
Bron: Natuurmonumenten
Waarom actief voor Natuurmonumenten? "Ik ben lid vanaf 1971. Heb natuur altijd belangrijk gevonden als tegenhanger van ons verstedelijkte Nederland. Het mooie van Natuurmonumenten vind ik dat dit een landelijke vereniging is, met nadruk op beide aspecten: landelijk én vereniging. Ik kijk graag over (provincie)grenzen heen en ben een democraat in hart en nieren. De teamgeest van de districtscommissie en de gedrevenheid van de professionele medewerkers van Natuurmonumenten geven me nog steeds het gevoel dat ik een juiste keuze heb gemaakt. "

Favoriete Natuurmonumentengebieden: "Wolfheze vanwege de grote variatie op een klein oppervlak: heide, bos, beek, heuvels, slingerpaden die uitnodigen tot verder gaan, wodanseiken, paddenstoelen, adders, runderen en paarden, grafheuvels, mijn geboortedorp. Planken Wambuis en Deelerwoud, omdat je hier nog uren in rust en stilte kunt zwerven en de natuur vol op je kunt laten inwerken. Dit geldt nog meer voor Schiermonnikoog, waar ik ooit geografisch onderzoek heb gedaan. Ook daar een indrukwekkende variatie van zee, zand, duinen, bos, kwelder, polder, wad, vogels, wind en een prachtig historisch dorp."

Mirjam Mellink (Borculo)

Mirjam Mellink
Bron: Natuurmonumenten
Waarom actief voor Natuurmonumenten? "Ik zie dagelijks in mijn werk en privésituatie dat het landschap om ons heen verandert. Er zijn vanwege de vele functies in Nederland te weinig mogelijkheden voor planten en dieren om zich staande te houden. Daarnaast is de natuur heerlijk om in te recreëren en dat wil ik graag zo houden. Het beschermen van ons nationale erfgoed vind ik erg belangrijk en als het even kan wil ik er aan bijdragen dat het ook uitgebreid kan worden."

Favoriete Natuurmonumentengebieden: "De Posbank vanwege mijn jeugdherinneringen en de mogelijkheden die het heeft voor het uitoefenen van mijn hobby fotografie. En Hackfort omdat het op zo veel manieren geschikt is om mensen bij de natuur te betrekken."
 

Marjolein van Os (Ede)

Marjolein van Os
Bron: Natuurmonumenten
Waarom actief voor Natuurmonumenten? "Een natuurliefhebber ben ik al zo lang als ik mij kan herinneren. Ik wil graag meer voor de natuur doen dan alleen lid zijn van een vereniging. Actief meedenken over hoe die vereniging het aanpakt om op te komen voor de natuur is voor mij een mooie uitdaging. Bovendien vind ik het gewoon leuk om met een groep mensen samen dingen te organiseren en bedenken."

Favoriete Natuurmonumentengebieden: "De Veluwe is prachtig en vlakbij hebben wij het Planken Wambuis en de Veluwezoom. Heide en vennen vind ik geweldig vanwege hun rijdom aan soorten. Duinen boeien mij ook altijd en dan is Schiermonnikoog wel een absolute topper."

Dik Bos (Harderwijk) 

Dik Bos
Bron: Natuurmonumenten
Waarom actief voor Natuurmonumenten? "Mijn hele leven geniet ik al van de natuur. Ik wandel of fiets graag door de bossen of ga daar hardlopen. Tijdens deze bezigheden kijk ik altijd rond om te genieten van vogels, bomen en als ik geluk heb een hert of zwijn. Maar ik wil het niet laten bij dit “passief” genieten. Ik wil ook graag een bijdrage leveren aan het in stand houden van en meedenken over die mooie plekjes in Nederland. De natuur komt zo vaak op de laatste plaats en daarom wil ik me inzetten voor een organisatie die in heel Nederland actief is met het beheren van waardevolle natuur."

Favoriete natuurmonumentengebieden: "Ik heb geen uitgesproken voorkeur voor bepaalde gebieden omdat Natuurmonumenten overal prachtige gebieden beheert. Ik noem de gebieden dicht bij mijn woonplaats omdat ik die plekken regelmatig bezoek. De Leuvenumse bossen is een geweldig gebied om te fietsen en wandelen. Vooral in april en mei is de omgeving van de meanderende Hierdense beek de plek om het voorjaarsgevoel te krijgen. Verder is de vogelrijkdom van de Harderbroek een genot voor een vogelliefhebber zoals ik."
 

Philip Makkink (Apeldoorn)

Philip Makkink
Waarom actief voor Natuurmonumenten? "Mijn eerste ontmoeting met Natuurmonumenten was tijdens een bezoek met mijn lagere schoolklas aan het Naardermeer. Ik vond het onvoorstelbaar dat er ooit plannen waren geweest dit meer te gebruiken als vuilstortplaats en ben sindsdien betrokken en geïnteresseerd geweest in het werk van Natuurmonumenten. Ik vind het onmisbaar dat Natuurmonumenten terreinen beheert maar ook aankoopt en teruggeeft aan de natuur. Nu ik met mijn jonge gezin in Apeldoorn ben komen wonen en meer tijd heb wil ik meer doen dan alleen het werk van Natuurmonumenten volgen. Ik wil mij inzetten voor het behoud van natuur en cultureel erfgoed, zowel in Gelderland als in de rest van Nederland."

Favoriete Natuurmonumentengebieden: "Het Hackfort bij Vorden. Het Achterhoekse coulissenlandschap is voor mij altijd een voorbeeld geweest van een landschap waar (boeren)cultuur en natuur mooi samen kunnen gaan. Verder kom ik graag in het Deelerwoud. Het gevarieerde landschap, de rust en de kans op het zien van groot wild zorgen ervoor dat ik afstand kan nemen van het alledaagse leven."