Gasleiding niet door Vijftig Bunder
Natuurmonumenten is verheugd met het bericht van de NAM dat een aanleg van een gasleiding door natuurgebied De Vijftig Bunder niet nodig is.
De voorkeur gaat nu uit naar het tracé langs een bestaande gasleiding van de Gasunie. De archeologische waarden van de Vijftig Bunder kunnen ontzien worden. De oeroude Celtic Fields blijven zo gespaard.
Natuur serieus genomen
“We zijn blij dat de NAM de natuur en archeologie van de Vijftig Bunder nu serieus neemt”, vertelt beheerder Erik Bethlehem. “Het gebied heeft niet voor niets het Europese stempel van Natura 2000.” Natuurmonumenten werd na de zomer verrast door een uitgewerkt plan voor een leiding door het natuurgebied. De brede werkstrook en diepe sleuf tastten in de ogen van Bethlehem het gebied onnodig aan.

Onderzoek
Het blijkt mogelijk de leiding langs een tracé van een bestaande gasleiding te leggen, buiten het gebied om. De komende tijd werkt de NAM de plannen verder uit in een Milieueffectrapportage. Daarin wordt de aanleg door de Vijftig Bunder wel als alternatief meegenomen, maar deze heeft niet de voorkeur van NAM en Natuurmonumenten. Hiervoor zal beperkt onderzoek in het gebied plaats vinden. Over de wijze van onderzoek zal nog afstemming met Natuurmonumenten plaatsvinden.


