Hondenexcursie 28 augustus
Op zondag 28 augustus is er een speciale hondenexcursie over de Brunssummerheide. Naast een gids van Natuurmonumenten gaat ook de hondenpsychologe Mary Bronkhorst mee.
Aanmelden
Deze excursie is gratis, maar vooraf aanmelden is noodzakelijk. Er kunnen maar maximaal 16 honden mee, dus meld u snel aan! Geef bij het aanmelden ook het aantal honden aan dat u meeneemt.
Aanmelden kan via de website of bij het bezoekerscentrum, telefoonnummer (045) 563 03 55. Vertrek bij het Bezoekerscentrum Brunssummerheide om 14.30 uur, Schaapskooiweg 99 in Heerlen.
Honden aan de lijn
De Brunssummerheide is voor honden geheel toegankelijk zolang de hond is aangelijnd. Dieren raken namelijk op de vlucht als honden loslopen, met alle gevolgen van dien. Nesten blijven onbeheerd achter, jongen blijven alleen achter. Dieren raken verstrikt in het prikkeldraad aan de randen van natuurgebieden omdat ze opgejaagd zijn. Schapen worden gebeten en gaan dood.
Hondenlosloopgebieden
Om er voor te zorgen dat honden toch lekker hun energie kwijt kunnen door flink te bewegen en te spelen heeft Natuurmonumenten twee mooie hondenlosloopgebieden op de Brunssummerheide aangelegd. Deze zijn respectievelijk 35 en 10 hectare groot. De beide losloopgebieden zijn goed bereikbaar via de Schaapskoooiweg en de Kamperheideweg en de daarbij gelegen parkeerplaatsen.
Nieuwe folder en banken
Kortgeleden heeft Natuurmonumenten een nieuwe folder gemaakt speciaal voor mensen met een hond op de Brunssummerheide. Deze folder kunt u gratis bij het bezoekerscentrum krijgen (maandag gesloten). In overleg met de contactcommissie van de Brunssummerheide is er besloten om extra banken te plaatsen in de hondenlosloopgebieden. De locaties van de banken is besproken met de hondenbezitters. Vrijwilligers van Natuurmonumenten hebben vervolgens de 5 banken geplaatst.
Speciale hondenexcursie
Hondenpsychologe Mary Bronkhorst geeft u tijdens de gratis hondenexcursie op zondag 28 augustus een aantal tips hoe een wandeling met de hond een voor iedereen plezierige bezigheid kan zijn.
Onderweg worden allerlei spelletjes gedaan. Het is dan ook belangrijk dat u een favoriet speeltje van uw hond meeneemt. De honden moeten tijdens de wandeling aan de lijn.

