Langenboomse Bossen

 
Dit dennenbos is in 2000 door Natuurmonumenten aangekocht. Met een aantal andere gebieden vormt het een lint van bossen tussen Oss en Venray . Van het eentonige dennenbos maakt Natuurmonumenten een gevarieerder en natuurlijker bos. Onze boswachters creëren open plekken zodat op de bodem meer licht valt en er een grotere variatie in de plantengroei ontstaat. Loofbomen die hier van nature thuis horen krijgen daardoor weer een kans. Natuurlijke bossen trekken meer insecten, vogels en kleine zoogdieren aan.

Links meer natuurlijk bos
Bron: Natuurmonumenten


Ridderzwam

In de herfst vindt u hier veel paddenstoelen zoals de vliegenzwam en ridderzwam. In het bos broeden de boomklever, de grote bonte en groene specht. In het gebied zijn twee dassenburchten. Op de heideveldjes streeft Natuurmonumenten naar de terugkeer van de beschermde levendbarende hagedis. We zullen de heide uitbreiden en geïsoleerde heideveldjes met elkaar verbinden.

Nieuws uit Langenboomse Bossen

  • 29-07-2009
    Het natuurgebiedje De Bus, onderdeel van de Langenboomse bossen, is getroffen door een ramp. Afgelopen weekend is in dat mooie kleine stukje paradijs de schuilhut afgebrand.