Donderdag 17 maart hebben 43 leerlingen van het CITAVERDE College in Heerlen bomen geplant op de Brunssummerheide. De medewerkers van Natuurmonumenten begeleidden de jongeren bij hun werkzaamheden.
Groter leefgebied
Meer bomen, meer bos betekent een groter leefgebied voor de dieren. Deze bosaanplant is mogelijk gemaakt door de kerstbomenactie van
IKEA Heerlen die afgelopen winter plaatsvond.
Kerstbomenactie
In 15 dagen tijd heeft IKEA Heerlen bijna 3000 kerstbomen verkocht. Voor iedere verkochte kerstboom kreeg Natuurmonumenten één euro en IKEA Heerlen heeft het eindbedrag verdubbeld.
Eind januari heeft Natuurmonumenten de cheque van € 6.000 in ontvangst mogen nemen van IKEA Heerlen.
Nieuw bos
De jonge bomen zijn geplant op de Brunssummerheide voordat de droge en warme tijd aanbreekt. Het bosgebied waar de bomen zijn aangeplant is gelegen langs de geplande nieuwe toegangsweg van de Brunssummerheide. Deze ligt tussen de parkeerplaats van de Schaapskooiweg, de mountainbikeroute en de schaapskooi. Het gebied ligt tevens naast een drukke woonwijk. Het is daarom ook van belang dat er aan de rand van de woonwijk meer beschutting is, door middel van bosaanplant, voor reeën.
Leerlingen zetten zich in voor natuur
De 43 leerlingen van de VMBO opleiding zetten zich in voor de natuur en voor Natuurmonumenten. Zij hebben tijdens hun maatschappelijke stage, in de kou eerst een excursie gedaan op de Brunssummerheide en daarna 3000 stuks jonge bomen zoals lijsterbes, eik en beuk, en struiken zoals meidoorn, sleedoorn en vlier geplant. Op het
CITAVERDE College Heerlen speelt de natuur een centrale rol. Het leren in een groene omgeving met planten, dieren en voeding neemt een belangrijke plaats in het onderwijs. Natuurmonumenten en het CITAVERDE College Heerlen gaan daarom in de toekomst meer samenwerken.