Beleef de Duinen van Goeree

Uitzicht over de duinen van Goeree
Fotograaf: M. van Lokven
Bron: Natuurmonumenten
Maak kennis met stuifduinen, brede stranden, wandelpaden met weidse uitzichten en allerlei soorten kustbroedvogels. Voor wandelaars lopen er vele kilometers door dit diverse landschap. Pak uw rugzak in of laad de gezinsauto vol en geniet van dit uitgestrekte natuurgebied. Dit kan één of meerdere dagen, want in en rond Ouddorp zijn vele overnachtingsmogelijkheden.
 

Praktisch

Alle natuurgebieden zijn toegankelijk op de paden en wegen, tussen zonsopgang en zonsondergang. Er lopen verharde en onverharde paden door het gebied. Dit is bij de routeinformatie aangegeven. Natuurmonumenten heeft meerdere gemarkeerde wandelroutes uitgezet. Ook zijn er het hele jaar door excursies.
 
De rasters in de gebieden staan er niet voor u. Die zijn om het vee binnen te houden. Belangrijk: in verband met het broedseizoen van 15 maart tot 16 juli is het strandgedeelte van de Kwade Hoek niet toegankelijk.

 

                                                 Wandelroutes in de Duinen van Goeree

Kwade Hoek in de herfst
Fotograaf: F. Siemensma
Bron: Natuurmonumenten
1. Wandelroute door de Kwade Hoek

Een afwisselende wandeling door de Kwade Hoek, een buitendijks natuurgebied waar de zee nog ‘binnen loopt’. In de zomer loopt u door valleitjes vol orchideeën en te midden van vogels. Maar door de dynamiek is dit gebied elk seizoen mooi. Ruik de zilte geur, voel de wind en zie hoe de zee het land boetseert.
• groene wandelroute 4 km;
• gele wandelroute 2,8 km.
 
De Kwade Hoek is vrij toegankelijk op wegen en paden. De strandvlakte is van 15 maart tot 16 juli afgesloten in verband met het broedseizoen. Dit is door borden aangegeven. De routes zijn dan wel toegankelijk.
 

2. Koploper

Deze bijna 20 kilometer lange route loopt door en over duinen, slikken, kwelders, strand en bos. U loopt dwars door het waterwingebied, door de dynamische Kwade Hoek en een heerlijk stuk over het strand. De route maakt een achtvorm en is op te delen in twee rondjes van 10 kilometer.
 
3. Wandelpaden in de Springertduinen
Door dit duingebiedje loopt een rustig wandelpad van 1,5 km.
Startpunt: is strandpaal 18 op het strand. Het pad is aangegeven met groene pijltjes.
 
4. Door de Middel- en Oostduinen lopen verschillende wandel- en fietspaden. 
 
Uitkijkpunt Goeree
Fotograaf: M. Lokven
Bron: Natuurmonumenten
5.
De Westhoofdvallei is te overzien vanaf het fietspad eromheen. 
 

Langs de routes zijn verschillende uitkijkpunten met weidse uitzichten. Vaak staan er bankjes waar u rustig van het prachtige uitzicht kan genieten.
  

Activiteiten

Op Goeree zijn er allerlei activiteiten; strandjutexcursies voor kinderen, fietsexcursies, plantenexcursies en meer. Kijk hiervoor in de activiteitenkalender.
  

Recreatiepark De Klepperstee

In en rond Ouddorp zijn vele overnachtigsmogelijkheden, van camping tot hotel. Zo kunt u meerdere dagen genieten van alles wat Goeree te bieden heeft. Natuurmonumenten heeft een samenwerkingsovereenkomst met Recreatiepark De Klepperstee in Ouddorp. De Klepperstee ligt op steenworp afstand van veel natuurgebieden die bij Natuurmonumenten in beheer zijn.
 
Het recreatiepark gaat bewust en respectvol om met de omringende natuur. Samen met Natuurmonumenten maakt De Klepperstee haar gasten bewust van deze waardevolle omgeving op de Kop van Goeree. De Klepperstee werft bijvoorbeeld leden voor Natuurmonumenten. En gasten van het recreatiepark, van jong tot oud, kunnen genieten van natuuractiviteiten speciaal door Natuurmonumenten georganiseerd. U kunt bijvoorbeeld strandjutten, slootstruinen, duinwandelingen maken en korren op het strand.

Lekker jutten op het strand van Goeree
Fotograaf: Martin van Lokven
Bron: Natuurmonumenten
goeree kinderactiviteiten
Fotograaf: Martin van Lokven
Bron: Natuurmonumenten