Campagne HIER en DAAR

Het Heerlense Imstenraderbos is uitgekozen als boegbeeld voor de Natuurmonumenten campagne 'Plant HIER een boom, bescherm DAAR een bos'. Het doel van de campagne is aandacht vestigen op het klimaatprobleem.

Kom nu in actie en koop een boom voor in het Imstenraderbos! Met de opbrengst wordt tegelijkertijd het regenwoud in Harapan, Sumatra (Indonesie) beschermd. Zo draagt u bij aan een groener Heerlen én u beschermt de natuur in Indonesië.
 

Forest HarapanWaarom campagne voeren?

Wereldwijde ontbossing is een van de hoofdoorzaken van klimaatverandering. 17% van de jaarlijkse CO2 uitstoot is het gevolg van ontbossing. Het aanplanten en beschermen van bomen en bossen is dus enorm belangrijk in de strijd tegen klimaatverandering! En daarom voert Natuurmonumenten in samenwerking met Vogelbescherming Nederland campagne: we planten hier in Nederland bomen in het Imstenraderbos, en beschermen daardoor het regenwoud in Harapan, Sumatra (Indonesië). Harapan is een regenwoud van 100.000 hectare. Er leven tijgers, tapirs en zo’n 270 vogelsoorten.
 

Doe mee!

Wilt u de campagne steunen? Maak dan € 35,00 (of een veelvoud daarvan) over op girorekening 9933 o.v.v. Natuurmonumenten, ‘s-Graveland, ten bate van het Imstenraderbos. Neushoornvogel komt voor in het woud van HarapanVan iedere € 35,00 gaat  € 25,- naar de bosuitbreiding in het Imstenraderbos en € 10,- is bestemd voor de bescherming van het Harapan regenwoud in Indonesië.

Wilt u uw eigen boom planten (maart 2010)? Vult u dan bij het overmaken ook uw achternaam, straat, huisnummer, postcode, plaats en uw e-mailadres in. Dan kunnen we u een uitnodiging sturen.