Nesten weggespoeld op Texel
Gepost op 25 mei 2011
Bijna alle nesten van broedvogels zijn gisteren weggespoeld langs de oostkant van Texel in het buitendijkse natuurgebied De Schorren.
Het was hoogwater op de Waddenzee, maar gecombineerd met de sterke windkracht 6, pal west, zorgde dit voor een extra verhoging van ca. 55 centimeter.
90% is getroffen
Volgens boswachter Eckard Boot, die gelijk ging kijken spoelden vele nesten en de jonge vogels gewoon weg. “Ook enkele lepelaarnesten zijn verdwenen. Alleen de hoger gelegen nesten zijn gered. Ik denk dat 90% van de broedvogels zijn getroffen. Lepelaars zijn slim en zoeken vaak de iets hogere plekken op.”
Vluchtplekken zijn belangrijk
Dit onderstreept het belang van natuurgebieden binnendijks waar vogels kunnen broeden en naartoe kunnen vluchten bij hoogwater. Begin mei was de oplevering van het nieuwe natuurgebied Utopia op Texel. Een gebied van 28 hectare dat door de aanleg van waterpartijen en eilandjes geschikt is gemaakt voor de wadvogels.
Kijk ook op www.facebook.com/waddenfans
- Wilt u hierop reageren? Log dan eerst in of maak een Natuurmonumenten account aan.
Geplaatst op 26 mei 2011 door saartje
Texel had al veel binnendijkse broedgebieden,
De Petten, Dijkmanshuizen, enz enz enz
en niet te vergeten het boerenland!
Utopia was nergens voor nodig
En dat die nesten wegspoelen
van de buitendijkse broedgebieden,
dat gebeurt gewoon af en toe,
dat is altijd zo geweest,
dat hoort er gewoon bij,
dat is puur natuur
Geplaatst op 27 mei 2011 door Boswachter Ecka...
Beste Saartje,
De aanwezige binnendijkse natuurgebieden op Texel worden volop gebruikt door diverse kustbroedvogels als b.v grote stern, visdief, dwergstern, kluut, bontbekplevier etc. Deze gebieden zijn voor deze soorten van groot belang, en worden steeds belangrijker door alle veranderingen in o.a. recreatie druk op de oorspronkelijk broedplaatsen op de stranden en door veranderingen in het klimaat. Zeespiegel rijzing en weersverandering zorgen voor meer voorjaarstormen en dus een verloren broedseizoen voor deze soorten. Vandaar dat het heel hard nodig is om voor deze soorten een broedplaats te creeren binnendijks.
Met vriendelijk groet,
Eckard Boot
Boswachter Texel

