Nestkast houtbeton, halfholen
Deze nestkast is zeer geschikt voor roodborsten, winterkoningen, kwikstaarten en grauwe vliegenvangers. Als de nestkast gebruikt wordt voor de roodborst en/of winterkoning dan moet deze laag worden opgehangen (tot 1,5 meter) in dichte begroeiing of onder dakranden.
Voor grauwe vliegenvanger, roodstaart en kwikstaart mag de nestkast ook vrij hangend tegen de gevel maar bij voorkeur beschut onder een oversteek of carport.
De kast niet richten op het zuidwesten in verband met de regen. Een beschutte locatie heeft de voorkeur. De nestkast is gemaakt van houtbeton, een mengsel van hout en beton. Dit duurzame materiaal zorgt ervoor dat de temperatuur in de nestkast minder hard schommelt; in de winter isoleert en op zomerse dagen koel blijft. De vogels voelen zich daardoor beter en bewonen veel vaker deze nestkasten dan de ‘gewone‘ exemplaren. De houtbetonnen nestkasten zijn weersbestendig en gaan tientallen jaren mee. Afmetingen 22 x 25,5 x 15 cm.

