Oombos kan er weer tegenaan

Aan de slag in het Oombos
Bron: Natuurmonumenten

Zaterdag 14 januari hebben 37 mensen van de zaterdag vrijwilligersgroep van Natuurmonumenten zich ingezet voor de prachtige natuur op het landgoed Genhoes.

Oombos

Deze vaste groep vrijwilligers, waar iedereen bij kan aansluiten, zet zich in voor de bijzondere natuur in Zuid- en Midden-Limburg. Deze maand stond Zuid Limburg op het programma en om precies te zijn het Oombos in Valkenburg.

Hakhout en overstaanders

Het Oombos is een zogenaamd Middenbos. Dit bos wordt beheerd door eens in de 10 jaar het hakhout (vooral Es en Hazelaar) te verwijderen en overstaanders (Eik, Beuk, Kers maar ook Es) te sparen. Door deze beheermaatregel krijgen diverse Rode Lijstsoorten een kans. Soorten zoals Purperorchis, Vliegenophrys, Peperboompje en Kleine Kaardebol.
Klik hier voor meer informatie over het fenomeen Middenbos.

Kampvuur

Onder de deskundige begeleiding van boswachter Maurice werkten de vrijwilligers van 10.00 tot 15.00 uur. Het vrijgekomen hakhout werd ter plekke opgestookt. Hiervoor was een stookvergunning geregeld. 
Hakhout verwijderd
Bron: Natuurmonumenten

Dankzij deze hardwerkende vrijwilligers kan het Oombos er na deze dag weer 10 jaar tegenaan!