Overdracht Hof van Limburg
Nieuw eigendom van zo'n 40 hectare
Wethouder Peter Geenen bood namens de gemeente Sittard-Geleen een informatiepaneel over De Hof van Limburg aan Eduard Habets (beheerder Natuurmonumenten Zuid-Limburg) aan. Hiermee droeg de gemeente het natuurgebied van ca. 40 hectare officieel over aan Natuurmonumenten.
Natuur en recreatie gaan samen
De Hof van Limburg is een aaneengesloten gordel van 14 hectare bos en 3 hectare natuurlijk (begraasd) grasland. Ook is in het gebied rekening gehouden met duurzaam waterbeheer, samen met recreatievoorzieningen als een uitzichtheuvel, speelterp en arboretum. Verder is er een Millenniumbos, 1,6 kilometer fietspad en 4,3 kilometer wandelpad.
Een zonnige feestdag vol activiteiten
Rond de overdracht werden allerlei activiteiten georganiseerd. Jong en oud uit de wijk Lindenheuvel en de omgeving konden meedoen met een speurtocht of een ritje maken per huifkar gemaakt worden; er vonden hondendemonstraties plaats; iedereen kon deelnemen Nordic-walking en voor de kinderen was er een springkussen.
Lees meer over De Hof van Limburg en de samenwerking van Natuurmonumenten en Gemeente Sittard-Geleen in een uitgebreid persbericht van de gemeente.


