Vrijwilligers vinden zeer zeldzame nachtvlinder
Van deze nachtvlinder zijn de afgelopen eeuw maar een paar meldingen bekend uit Limburg en de kustgebieden. Het is de tweede vondst voor Drenthe. De fraaiheid van deze walstrospanner zit hem niet in de kleuren, maar in het patroon van bruine banden op een lichte achtergrond.
Net ontpopt
De fraaie walstrospanner heeft een spanwijdte van ongeveer 35 mm. De rups leeft op diverse soorten walstro. Deze plant groeit in bossen, struwelen, heggen, slootkanten, natte heiden, moerassen en tuinen. Vroeg in het voorjaar verschijnen de vlinders en het aangetroffen exemplaar was duidelijk een net ontpopte vlinder. De vleugels waren nog niet ‘afgevlogen’ en helemaal gaaf.
Nachtvlindertelling
De vlinder werd aangetroffen tijdens een nachtvlindertelling van de Insectenwerkgroep van de KNNV Groningen-Veendam. De werkgroep is dit jaar begonnen aan een inventarisatie van Landgoed Vennebroek en het aangrenzende Friesche Veen.


