Vroege boomfeestdag in Drenthe
Gepost op 23 januari 2012
In het Drentse Balinge gaan alle kinderen van de school OJS Broekhoes uit gelijknamige plaats woensdag 25 januari 2012 bomen planten langs de beek het Oude Diep.
Een vroege boomfeestdag die dankzij het zachte winterweer gelukkig plaats kan vinden.
Natuurherstelproject
Vroeg ook omdat een natuurherstelproject, herstel van het brongebied van het Oude Diep dit voorjaar moet zijn afgerond. De natuurkwaliteit- en de cultuurhistorie van deze omgeving gaan met sprongen vooruit. Natuurmonumenten startte hier samen met waterschap Reest en Wieden en de gemeente Midden Drenthe eind vorig jaar het project 'herstel cultuurlandschap Mantingerbos- en weiden'. Dit resulteert dit voorjaar in onder andere herstelde houtsingels en aanleg van zo'n 18 hectare geriefbos.
Lokale herkomst
In totaal gaan 56 schoolkinderen zo'n duizend boompjes planten van de ruim vijfduizend die er komen te staan. Samen met de eigen docent, een boswachter van Natuurmonumenten en een vrijwilliger gaan ze in kleine groepjes aan de slag. Alle boompjes komen van een kweker die uitsluitend werkt met zaden en stekken van lokale herkomst. Dat wil zeggen dat de bomen die geplant worden (eik, els en es) ook op deze plaats thuis horen. Dat is goed voor de kwaliteit van de bomen, maar vooral ook voor de korstmossen, schimmels, paddenstoelen en insecten die in het bos van de toekomst thuis horen.
TENNET
Het project dat ook het herstel van de waterhuishouding behelst, wordt mogelijk gemaakt door TENNET ter compensatie van geplaatste hoogspanningsmasten elders in Drenthe. Meer weten over het project of over het bomen planten op 25 januari? Neem dan contact op met boswachter Andre Donker (06 - 250 74 970) of stuur een emailtje.
Bron: Natuurmonumenten
- Wilt u hierop reageren? Log dan eerst in of maak een Natuurmonumenten account aan.

