Waal en Burg

 

Waal en Burg, vol orchideeën en weidevogels

In de polder Waal en Burg kocht Natuurmonumenten in 1909 het eerste stukje natuur op het eiland Texel aan. De polder is ontstaan in 1654 door aanleg van de Ruigendijk. 
 

texel - tureluur
Fotograaf: F. Siemensma
Bron: Natuurmonumenten
Weidevogels in overvloed

Het grasland wordt beheert ten behoeve van de weidevogels. Het maaien gebeurt pas na 15 juli, waardoor de weidevogels ruim de tijd krijgen om hun jongen groot te brengen. Vogels die hier broeden zijn onder andere de grutto, tureluur en scholekster. 
 

Kemphaan

In het voorjaar kunt u ook de kemphaan tegenkomen! Deze fantastische vogels hebben in de broedperiode een grote kraag die uit uiteenlopende kleuren kan bestaan. Ze foerageren dan op het grasland dat door middel van molentjes onderwater wordt gezet.  

kemphaan - wikipedia
Bron: wikipedia.nl


 



 

Wandelroute

Door de polder Waal en Burg loopt een wandelroute van circa 5,5 kilometer. De wandelroute is geopend van 1 juli t/m 1 april. 

Nieuws uit Waal en Burg