Winterwandeling door Voorsterbos met Netl

Zaterdag 28 januari slaan Netl Park (voorheen Brennels Buiten) en Natuurmonumenten de handen wederom ineen tijdens de tweede winterwandeling van 2012. Wandel met ons mee!

Winterwandeling

Om 11.00 uur staat bij de open haard van het Netl strandpaviljoen aan de Leemringweg 19 een kopje thee of koffie klaar. De boswachter van Natuurmonumenten neemt je om 11.15 uur mee voor een stevige wandeling van ongeveer anderhalf uur door het Voorsterbos. Tijdens deze wandeling krijg je informatie over de bijzondere natuur waar je doorheen loopt. Bij terugkomst in het strandpaviljoen staat er een heerlijke kop snert met roggebrood en katenspek klaar.

Wandel mee met deze ontspannen tocht en meld je aan via info@netl.nl of bel (0527) 203043. De kosten zijn €9,50 per persoon, inclusief ontvangst en snert.

Voorsterbos

Het Voorsterbos werd vanaf 1944 aangeplant op de bodem van de voormalige Zuiderzee. Daarmee is het een van de oudste bossen in Flevoland. Het bos werd aangeplant in een deel van de polder dat te nat was voor de landbouw. De bodem bestaat hier namelijk uit zand en keileem, waardoor regenwater moeilijk wegzakt. De bosbouwers hadden destijds geen ervaring met zo'n bodem en besloten daarom allerlei verschillende soorten bomen te planten. Hierdoor ontstond in korte tijd een heel gevarieerd bos waar veel planten en dieren leven.

 

Voorsterbos
Fotograaf: Martin Stevens
Bron: Natuurmonumenten