Natuurmonumenten beheert dit jaar 50 jaar de Vreugderijkerwaard, een natuurgebied onder de rook van Zwolle. Om dat te vieren worden er het hele jaar extra excursies georganiseerd. Wandel op zaterdag 30 juni of 7 juli mee met de boswachter en ontdek dit rivierenlandschap.
De Vreugderijkerwaard is een uiterwaard van de Ijssel. Er is een meestromende nevengeul aangelegd, waardoor er meer ruimte is voor waterafvoer. De natuur heeft hiervan geprofiteerd. Boswachter Norbert Kwint: "De flora op het rivierduin behoort tot de best ontwikkelde van Nederland. Er groeien kwetsbare en zeldzame planten als de tripmadam, knikkende distel, veldsalie en sikkelklaver. Ook de ’onderwaterflora’ is heel bijzonder en uitbundig. Voeg daarbij de vele duizenden steltlopers en bijzondere broedvogels als kwartelkoning, visdief en kluut aan toe, en je weet: dit moeten we koesteren."
Op zaterdag 30 juni en 7 juli start er om 13.30 een excursie vanaf de parkeerplaats aan de Vreugderijkerweg. Ook later in het jaar worden er excursies georganiseerd. Je gaat met een boswachter op pad, die je alles vertelt over de flora en fauna van rivierduinen, het beheer ervan en de rol van koeien daarin. De wandeling duurt twee uur. Door een subsidie van het nationaal Landschap IJsseldelta, waar de Vreugderijkerwaard deel van uitmaakt, zijn de excursies het hele jaar gratis. Aanmelden voor deze wandeling kan telefonisch op (0527) 246644 of via de activiteitenkalender.
Bekijkde flyer voor meer excursies door Vreugderijkerwaard.