Eind mei en begin juni zijn er meervleermuizen geboren in de Coenecoop Kolonie. Boswachter John Pietersen: "Het is een heel mooi gezicht als je zo?n vleermuis met een jong onder de vleugel langs de camera ziet kruipen."
Sommige van deze jongen zijn al ongeveer een jaar geleden verwekt. De moeders verlaten eind juli namelijk al de kolonie. Ze paren hier of in het winterverblijf zo?n 200 tot 300 kilometer verderop. Hoelang de dracht precies duurt weet niemand. De vrouwtjes slaan het zaad namelijk op in een speciale klier en bevruchten zichzelf zodra de winterslaap bijna ten einde loopt. Boswachter John Pietersen: "Hoe ze weten wanneer ze zichzelf moeten bevruchten is een groot wonder."
Meervleermuizen krijgen gemiddeld 1 jong. Dit is namelijk gemakkelijker met het naar binnen- en buitengaan van de kolonie. Bij verstoring kan het jong zich aan de moeder vastklemmen waardoor ze meer kans hebben om samen in veiligheid te komen.
Wat zie jij op de batcam? Wij zijn benieuwd! Twitter met de hashtag #batcam.
Wil je zelf vleermuizen spotten? Meld je aan voor de vleermuizentochten op de Nieuwkoopse Plassen. En speur met opsporingsapparaatjes naar vleermuizen die in het donker geruisloos jagen op insecten. De vaartochten worden eind augustus en ieder weekend in september gehouden.
