
Open Monumentendag 2012 wordt dit jaar extra bijzonder voor de Sint-Jansberg. Stichting Cultuurbehoud Milsbeek liet namelijk speciaal voor deze dag en voor dit gebied een likeur ontwikkelen: het Sint-Jansberg likeurtje.
De Beekse Ridder uit Erlecom maakt de likeur met ingrediënten die ook op en rond de Sint-Jansberg te vinden zijn, waaronder sleedoorn, vlierbesm, braam, zwartebes en vogelkers. De likeur is straks te krijgen bij een slijterij in Gennep en bij De Diepen voor ? 7,50. Bij het flesje zit ook een informatiefolder.
De eerste gelukkige die het likeurtje mocht ontvangen was burgemeester De Koning van gemeente Gennep. Hij ontving het flesje uit handen van de Stichting Cultuurbehoud Milsbeek.
Tijdens de Open Monumentendag op 8 september kun je het gebied met een gids verkennen. Er zijn dan drie leuke wandelingen door het Milsbeekse gedeelte van de Sint-Jansberg. Je leert meer over de geschiedenis, de bewoners en de planten en dieren in de omgeving.