Over Tiengemeten

Luchtfoto Tiengemeten
Bron: Natuurmonumenten
In 2006 is Tiengemeten omgevormd van landbouwgrond naar natuur. Aan de zuidkant is een gat in de dijk gegraven; een groot deel van het eiland staat nu dagelijks onder invloed van de rivier. Verderop staat het water stil en onstaat een uitgestrekt moeras. In de oudste polder van het eiland herstelt Natuurmonumenten het oude cultuurlandschap.

Geschiedenis herkenbaar

De geschiedenis is herkenbaar gebleven in het landschap; historische gebouwen zijn behouden en hersteld. De variatie in landschappen zorgt voor een grote rijkdom aan planten en dieren:

Het strand op de Kwade Hoek
Fotograaf: F. Siemensma
Bron: Natuurmonumenten

De Delta

Tiengemeten ligt middenin de machtige delta van Zuidwest-Nederland, waar Rijn, Maas en Schelde uitmonden in zee. Samen met de overheid en andere partners werkt Natuurmonumenten aan een meer natuurlijke delta. Op Tiengemeten ervaar je ècht wat de Ecologische Hoofdstructuur oplevert, voor mens en natuur.

 

 

Klik hier voor antwoord op enkele veelgestelde vragen.