Herstel van het park bij Buitenplaats De Tempel
Buitenplaatsen De Tempel en Nieuw Rhodenrijs zijn ooit gesticht om de drukte van de stad te ontvluchten. De buitenplaatsen zijn totaal bijna 13 hectare groot en liggen op het Rotterdams platteland, op een steenworp afstand van de stad. De buitenplaatsen verkeren al vele jaren in slechte staat van onderhoud.
Natuurmonumenten is sinds 2021 beheerder en heeft een herstelplan opgesteld om:
- De groene ruimte bij Rotterdam veilig te stellen
- De toegankelijkheid en beleefbaarheid van de buitenplaatsen te verbeteren en tegelijk
- Dit belangrijke Rotterdams erfgoed voor de toekomst te behouden.
Natuurmonumenten is een actie gestart om de hiervoor benodigde 375.000 euro bij elkaar te krijgen. Laat het park niet verloren gaan. Draag nu bij met een gulle gift.
Door het hele land zijn nog overal sporen uit het verleden te vinden, vaak in je directe omgeving. Denk aan landgoederen, forten of molens. Zoals de Buitenplaatsen De Tempel en Nieuw Rhodenrijs tussen Delft en Rotterdam. Ze vertellen ons waar we vandaan komen en wat ons verbindt.
Natuurmonumenten doet er alles aan om cultureel erfgoed in onze natuurgebieden te bewaren, te beschermen maar ook toegankelijk te maken.
Voor nu en voor later. Voor onszelf en voor onze (klein)kinderen.