De Verborgen nacht van de Ankeveense Plassen
In de nacht voelt, ruikt en klinkt de natuur anders dan overdag. Hoe de nacht in en om de Ankeveense Plassen zich ontvouwt, blijft meestal verborgen. Want: na zonsondergang is geen mens meer welkom! Op zaterdagnacht 4 juli gaan we echter iets bijzonders doen. We organiseren dan de Verborgen Nacht van de Ankeveense Plassen.
Nachtelijke wandeling
Voor één keertje mag je ná zonsondergang de natuur van de Ankeveense Plassen in voor een unieke wandeling. Je loopt in de schemering van de ondergaande zon of in het schijnsel van de maan. Zie je het al voor je? De silhouetten van rietpluimen tegen een oranje hemel. Het laatste liedjes van vogels, geknisper en gekraak tussen de struiken en gespetter in het water. Voor één keer kun je een glimp opvangen van de nachtelijke natuur met al haar verborgen geheimen.
Ontdek de planten en dieren van de nacht
De nacht in dit natuurgebied lijkt misschien stil, maar er is volop activiteit! De eerste vleermuizen scheren over het water op jacht naar insecten, fladderende nachtvlinders zoeken de nectar van planten, die juist ’s nachts geuren. Maar ook uilen gaan dan op pad om hun maaltijd bij elkaar te jagen. Tijdens de wandeling kom je verschillende boswachters tegen die jou meer over specifieke nachtdieren en -planten gaan vertellen, maar ook laten zien, horen of ruiken.
Wandel mee
Tijdens de Verborgen nacht van de Ankeveense Plassen wandel je zo’n 6 kilometer. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Bij de start krijg je wat te drinken en iets lekkers. Moet je nog even wachten, voordat je op pad kan? Doe dan de bloemenquiz met één van onze boswachters.
Boek je tickets voor een nachtelijk avontuur!

Nachtvlinders kijken










