Wil je voor je team of collega’s een unieke privé excursie organiseren? Ga dan samen met een ervaren boswachter op pad en laat je als groep verrassen door de prachtige natuur en cultuur van de 's-Gravelandse Buitenplaatsen. De boswachter kan de groep alles vertellen over de natuur en historie van deze bijzondere omgeving.
We bieden excursies overdag, maar ook ’s avonds aan. Hierna vind je een korte omschrijving per excursie. Onderaan vermelden wij de tarieven:
Heb je extra wensen, neem dan gerust contact met ons op via:
Ontdek de ’s-Gravelandse buitenplaatsen Schaep en Burgh, Boekesteyn
Deze buitenplaatsen kennen een boeiende geschiedenis. Wat in de 17e eeuw begon als investering van rijke Amsterdamse kooplieden in ontgonnen heidegebied, groeide door de eeuwen heen uit tot een prachtig historisch natuurgebied met statige landhuizen op parkachtige landgoederen.
Ontdek de ’s-Gravelandse buitenplaatsen Schaep en Burgh, Boekesteyn en Bantam
Wandel mee met de boswachter over de buitenplaatsen Boekesteyn, Schaep en Burgh en bijzonder parkbos Bantam in 's-Graveland.
Ontmoet Marten en Oopjen in ’s-Graveland
Vele jaren hebben Marten en Oopjen de muren van Schaep en Burgh gesierd. Na in 2020 achter gesloten deuren te zijn verdwenen, zijn de levensgrote reproducties inmiddels weer te bewonderen in 's-Graveland.
Ontdek de historie van Frans Blaauw en Louise Six op Gooilust
Ga met je eigen groep mee met de boswachter door het Bos van Blaauw en ontdek de historie van Frans Blaauw en Louise Six op buitenplaats Gooilust in ’s-Graveland.
Ontdek buitenplaats Gooilust in 's-Graveland (siertuin, Rhododendronvallei)
- Deze excursie wordt alleen aangeboden tussen half mei en half juni. -
Van ongeveer half mei tot half juni staat de Rhododendronvallei in bloei, met meer dan 100 soorten bloemen. De kleurenpracht zal je overweldigen.
Ontdek de reeën van het Corversbos
- Deze excursie wordt alleen aangeboden tussen half maart en half augustus. -
Wandel met je groep in de avondschemering samen met de boswachter door het Corversbos vlakbij Hilversum en ontdek de reeën die daar leven.
Maak kennis met de uilen van Boekesteyn
- Deze excursie wordt alleen aangeboden in september, oktober en november. -
Dankzij de vele oude bomen wonen er bosuilen op landgoed Boekesteyn. Zij jagen als het donker wordt. Uilen vliegen geruisloos, maar hun roep is onmiskenbaar. Een onvergetelijke ervaring.
Excursies overdag:
Excursies in de avond:
Parkeren Bezoekerscentrum:
Ben je enthousiast geworden, dan kun je eenvoudig een privé excursie aanvragen via dit aanvraagformulier
Bij voorkeur minimaal 2 weken voor de gewenste datum
Wil je je excursie starten of afsluiten in een horecagelegenheid, dan kan je contact opnemen met het restaurant naast ons bezoekerscentrum: Restaurant Brambergen of per telefoon: 035 - 303 1306
[email protected] / 035 - 656 3080
Verplaatsen van de privé excursie is kosteloos en kan tot 3 weken voor de afgesproken datum.
Een excursie is mensenwerk. Wanneer onze boswachter zich ziek meldt, dan doen wij vanzelfsprekend onze uiterste best een vervanger te vinden. Mocht dit niet lukken, dan kun je kosteloos de excursie verzetten naar een andere datum of ervoor kiezen dat wij het al betaalde bedrag terugstorten.
Bij slecht weer, waardoor wij de excursie niet aan kunnen bieden, kan ook kosteloos een andere datum gezocht worden of gekozen worden voor het terugstorten van het al betaalde bedrag.
Vanaf hier naar Bezoekerscentrum Gooi en Vechtstreek: Verlaat de parkeerplaats bij de vlaggen van Natuurmonumenten en steek het bruggetje over. Het bezoekerscentrum bevindt zich aan de overzijde.
NB Vanaf 1 februari 2022 betalen bezoekers van Boekesteyn die geen lid zijn van Natuurmonumenten een bijdrage voor parkeren. Leden kunnen gratis uitrijden met hun ledenpas. Kijk voor meer informatie op natuurmonumenten.nl/parkeerbijdrage