Met vier imposante wieken en fraaie rieten kap staat hij bij het Naardermeer: meermolen De Onrust. De tweehonderd jaar oude poldermolen heeft nog altijd een belangrijke functie, want hij regelt het waterpeil van dit natuurgebied. Kom een kijkje nemen tijdens de Open Monumentendagen op 13 en 14 september en ervaar van dichtbij het stoere karakter van de molen en het molenaarsteam.
In de geplande aanleg van de hoogspanningsverbinding tussen Diemen (NH) en Ens (Flevoland) bedreigt een voorgesteld tracé het open landschap en de natuur van het Naardermeer. Natuurmonumenten roept TenneT en het ministerie van KGG opnieuw nadrukkelijk op een ondergrondse verbinding langs het Naardermeer aan te leggen. Uit onderzoek naar vogelsterfte rond hoogspanningsverbindingen blijkt dat er jaarrond slachtoffers gaan vallen, die al bedreigde soorten verder onder druk zet.
Vanaf 1 juli starten de werkzaamheden van Schil Naardermeer aan de westkant van het natuurgebied. Deze werkzaamheden zijn een samenwerking van provincie Noord-Holland, Waterschap Amstel, Gooi en Vecht en Natuurmonumenten om het Naardermeer toekomstbestendig te maken. Afhankelijk van het weer zijn de werkzaamheden uiterlijk maart 2026 klaar.
Vanaf 1 juli starten de werkzaamheden van Schil Naardermeer aan de westkant van het natuurgebied. Deze werkzaamheden zijn een samenwerking tussen provincie Noord-Holland, Waterschap Amstel, Gooi en Vecht en Natuurmonumenten om het Naardermeer toekomstbestendig te maken. Afhankelijk van het weer zijn de werkzaamheden uiterlijk maart 2026 klaar.
Vandaag is het wiekenkruis van molen De Onrust aan het Naardermeer officieel in gebruik genomen. Dankzij vele gulle giften en twee fondsen heeft Natuurmonumenten het benodigde totaalbedrag bij elkaar gekregen. Afgelopen maanden is het wiekenkruis ontmanteld en weer opgebouwd, een hele klus. Nu kan de meermolen zijn belangrijke taak, het regelen van het waterpeil in het Naardermeer, komende jaren weer vervullen.
Vanaf juli dit jaar starten de werkzaamheden aan de tweede fase van het project Schil Naardermeer. Deze vinden plaats in de Nieuwe Keverdijkse polder Noord en Zuid. Hierdoor is de route Rondje Naarderneer (19 km) een aantal maanden afgesloten. We verwachten dat de route begin voorjaar 2026 weer open zal zijn.
Komende zondag 30 maart is de laatste uitzending van het geliefde radioprogramma Vroege Vogels vanaf Stadzigt aan het Naardermeer. Na 12 jaar is het tijd voor een andere locatie. Iedereen kijkt terug op hele mooie jaren waarbij Menno Bentveld de uitzending presenteerde met zicht op de natuur van het Naardermeer. De nieuwe locatie wordt later bekend gemaakt.
De werkzaamheden aan het wiekenkruis van molen De Onrust aan het Naardermeer zijn begonnen. Deze week is het wiekenkruis ontmanteld en begin april wordt die weer opgebouwd. Daarna kan de meermolen zijn belangrijke taak, het regelen van het waterpeil in het Naardermeer, komende jaren weer vervullen.
Na afronding van de werkzaamheden aan de eerste fase van het project Schil Naardermeer is een video gemaakt over het werk en de noodzaak daarvan. Met mooie dronebeelden van het werk en het gebied!
Molen De Onrust in het Naardermeer krijgt een nieuw wiekenkruis. Dankzij vele gulle giften en twee fondsen hebben we het benodigde totaalbedrag bij elkaar gekregen. De herstelwerkzaamheden zijn deze winter van start gegaan. Daarna kan de meermolen zijn belangrijke taak, het regelen van het waterpeil in het Naardermeer, komende jaren weer vervullen.