Duik mee in de geschiedenis van Vlijmens Ven
Ga mee op excursie met landschapshistoricus Bert van Opzeeland en ontdek sporen uit het verleden die nog steeds zichtbaar zijn in het landschap!
De kades van het grote waterbergingsgebied HoWaBo, ten zuidwesten van ’s-Hertogenbosch zijn bijna klaar.
Het is het nieuwe wapen in de strijd tegen toekomstige hoge waterstanden en moet de stad beschermen tegen natte voeten. De kades vormen nieuwe lijnen in het landschap en daarbinnen worden akkers omgevormd tot blauwgraslanden. Toch is het niet de eerste keer dat de mens hier zijn sporen na laat. Er zijn nog steeds veel historische bijzonderheden zichtbaar in het landschap en tijdens de excursie leer je ze te ‘lezen’.
Moerasdraak
Heb jij je ook ooit afgevraagd waar toch die moerasdraak vandaan komt, die voor het station ’s-Hertogenbosch over de stad waakt?
Bert van Opzeeland vertelt je er meer over. Voor een mooi zicht over het gebied leidt de wandelroute deels over de nieuwe kades van het waterbergingsgebied. Medewerkers van Martens en Van Oord staan klaar om vragen over de werkzaamheden te beantwoorden.
Tijd voor snert!
Voor de liefhebbers staat er na afloop een lekkere kom erwtensoep klaar.