Ga direct naar inhoud
Wandelen

Bosbaden (Shinrin-Yoku) met boswachter Frans Kapteijns

Bosbaden (Shinrin-Yoku) met boswachter Frans Kapteijns

Waar

Oude Buisse Heide

Vertrekpunt

Parkeerplaats Herenkamer

Roosendaalsebaan 19
4885 KC Achtmaal

Kosten

Volwassen
  • Normaal: € 12,50
  • Ledenprijs: € 8,75
Activiteit

Bosbaden (Shinrin-Yoku) met boswachter Frans Kapteijns

Voormalig boswachter en natuurgids Frans Kapteijns neemt je mee over landgoed Oude Buisse Heide. Tijdens deze wandeling vertragen we ons tempo en verkennen we de natuur met al onze zintuigen. We laten ons verwonderen en verrassen door alles wat het landgoed al voelend, luisterend, proevend en ruikend ons te bieden heeft. We gaan ons ‘onderdompelen in het bos’.

We gaan tijdens deze wandeling de natuur met elkaar ontdekken. Bosbaden heet in Japan (Shinrin-Yoku),  wat ‘onderdompelen in het bos’ betekend. Wandelen in de natuur brengt je tot rust en kan zorgen voor vermindering van stress. We doen dat door al onze zintuigen te gebruiken terwijl we in de natuur zijn. Je staat stil bij alles om je heen. 

Je voelt de zachte ondergrond onder je schoenen, je ruikt de diepe bosgeur en ziet allerlei kleuren om je heen. Je voelt de bast van een boom en hoort een prachtig concert van vogels of misschien wel kikkers. Je luistert of je dieren hoort of takken hoort bewegen.

Tijdens deze wandeling zal gids Frans Kapteijns je meenemen met een rustige wandeling over het landgoed.  Op die manier kun je alles om je heen heel bewust in je opnemen. Je gebruikt met aandacht al je zintuigen. Je kijkt, luistert, hoort, voelt en ruikt beter. Dit doordat je opdrachten krijgt (in de Japanse leer heten die ‘uitnodigingen’) om die groene omgeving diep op je in te laten werken.


Onze gids tijdens deze speciale wandeling, Frans Kapteijns, is nog volop actief op het gebied van de natuur. Zo is hij vrijwillig boswachter bij Natuurmonumenten, gids bosbadwandelingen en natuurgids bij het IVN. Ook geeft hij groen - en boomcursussen en is ambassadeur van het Van Gogh Nationaal Park. Verder is hij elke zondag te horen op Omroep Brabant in het radioprogramma Stuifmail. Zijn missie is om iedereen laten houden van de natuur en zorgen dat de mensen beter omgaan met de aarde.

Deze wandeling duurt ongeveer 1,5 uur maar kan ook 30 minuten uitlopen. 

Bezoekersinformatie

Bereikbaarheid