Ga direct naar inhoud
Honden niet toegestaan

Op zoek naar de blauwborst op Tiengemeten

  • Honden niet toegestaan

Op zoek naar de blauwborst op Tiengemeten

Waar

Bezoekerscentrum Tiengemeten

Kosten

Volwassen
  • Normaal: € 15,00
  • Ledenprijs: € 10,50
Kinderen t/m 12 jaar
  • Normaal: € 7,50
  • Ledenprijs: € 5,25
Activiteit

Op zoek naar de blauwborst op Tiengemeten

Wandeling voor vroege vogels

Voor deze wandeling moet je vroeg uit de veren. In de ochtend voert de blauwborst namelijk uitbundig het hoogste lied. Zijn felblauwe borst is in dit jaargetijde goed te zien tussen het riet. De vogelkenner leert je tijdens deze excursie alles over de blauwborst. Daarnaast geniet je ook van de ontwakende natuur. Het zachte ochtendlicht zorgt voor mysterieuze kleuren.

Nog veel meer vogels 

De gids loodst je door het natuurgebied met haar uitgestrekte rietlanden. Talloze vogels kunnen hier prima gedijen. We maken ook kans om de bruine kiekendief, de rietzanger en/of de cettis zanger tegen te komen. Geef je oren en oren goed de kost en neem je verrekijker mee om niets te missen tijdens het vogels kijken. Kinderen vanaf 13 jaar zijn van harte welkom bij deze wandeling.

Tips van de boswachter

  • Verzamel om 09.00 uur bij het infopunt aan vaste wal
  • Bespaar tijd en: Koop vooraf online je pontkaartje(s)
    Koop een pontticket voor een willekeurige tijd. Dit ticket is ook geldig voor de pont van 09:00 uur
  • Parkeer gratis op het parkeerterrein in Nieuwendijk, vlakbij de pont (navigatie: Nieuwendijk 1 in Zuid-Beijerland)
  • Zorg dat je ruim op tijd aanwezig bent: we varen namelijk stipt op tijd
  • Met deze excursie kunnen geen honden mee
  • Geschikt voor kinderen vanaf 13 jaar
  • Na regen/nat seizoen kan het water hoog staan en kan het erg drassig en modderig zijn op het eiland. Zorg in dat geval voor hoge, goede laarzen
  • Zorg voor op het weer aangepaste kleding
  • Neem je verrekijker mee.
  • Zorg bij warm weer voor anti muggen spray
  • Iets te eten of te drinken voor onderweg is altijd handig om mee te nemen
  • De excursie duurt ongeveer 3 uur
  • Bij onvoldoende aanmeldingen kan deze wandeling geannuleerd worden

Bezoekersinformatie

Bereikbaarheid

  • Bezoekerscentrum Tiengemeten