Nationaal Park Schiermonnikoog
Reeweg 99166PW SchiermonnikoogT (0519) 53 12 33
Nog plek beschikbaar!
Na de Tweede Wereldoorlog werd de Nederlandsche Maatschappij voor de Walvisvaart (NMW) opgericht. De oprichting werd vooral ingegeven door de naoorlogse schaarste aan oliën en vetten voor met name de margarine-industrie.
Tussen 1946 en 1964 heeft de NMW met het walvisfabrieksschip Willem Barentsz en een vloot vangschepen (jagers) achttien expedities in de wateren rond Antarctica uitgevoerd. Aan boord waren veel Schiermonnikogers.
Tijdens deze wandeling ga je samen met gids Eric Augusteijn of Hilbert de Vries op zoek naar de sporen uit het verleden.
Deze activiteit wordt georganiseerd door Werkgroep November Wandelmaand in samenwerking met VVV Schiermonnikoog.
Met de auto naar Lauwersoog haven. Vanaf daar de veerboot. Het is niet mogelijk de auto mee te nemen naar Schiermonnikoog.