Tijdens deze wandelroute van bijna 3 kilometer volg je de vogels die op de palen staan. Iedere vogel komt in natuurgebied Waalenburg voor: bijvoorbeeld de grutto, de lepelaar en de veldleeuwerik. Op de palen vind je informatie over deze vogel, over het leefgebied en hoe we deze vogel beschermen. Voor kinderen staat er op elke paal een leuk weetje of een opdracht die je terplekke kunt doen.
Vanaf de veerhaven volg je de Pontweg (N501) richting De Koog, sla bij de 2e rotonde rechtsaf de Akenbuurtsweg op. Volg deze weg en sla na 4,5 km rechtsaf het doodlopende straatje in richting Natuurcentrum De Marel.
Neem de Texelhopper naar Natuurcentrum De Marel. Het Natuurcentrum heeft een eigen halte, met nummer 137. De Texelhopper dien je 30 minuten vooraf te reserveren via texelhopper.nl of via 0222 – 784 000
Wat kom je onderweg tegen?
De veldleeuwerik is het startpunt van de wandelroute. Volg de instructies, maar ga vooral zelf op zoek naar de volgende vogel.
1. Veldleeuwerik
Ga mee op pad en leer onderweg van alles over de vogels die hier leven. Neem een verrekijker mee (te huur bij Natuurcentrum De Marel) en bewonder ze op afstand. Wie weet lukt het jou om alle vogelsoorten te bekijken.
2. Bergeend
Kijk op deze plek goed over de plas. Welke vogels kun je ontdekken? Tip van de boswachter: kijk ook goed tussen het riet.
Sla hier linksaf om de route te vervolgen.
3. Grutto
Soorten als kievit, scholekster, tureluur en grutto hebben een weids landschap nodig. Zo zien zij in de verte roofvogels.
Wist je dat het Texelse woord voor een grutto, een marel is?