Boswachter Hans Rauwerdink zag een groepje kraanvogels op een akker naast het Wooldse Veen, een natuurgebied bij Winterswijk. De vraag is: zullen ze blijven?
Kraanvogels op een akker naast het Wooldse VeenFotograaf: Hans RauwerdinkBron: Natuurmonumenten
De afgelopen jaren zijn er werkzaamheden">https://www.natuurmonumenten.nl/nieuws/helikopter-bij-herstel-wooldse-v… geweest om de kwetsbare natuur van het Wooldse Veen te beschermen. De maatregelen waren om de verdroging van het gebied terug te dringen. Van het veenherstel kunnen de kraanvogels ook profiteren. “Het is ieder jaar weer spannend als we de kraanvogels zien in de veengebieden bij Winterswijk. We denken dat ze vroeg of laat in het veen zullen gaan broeden. De vraag is ook dit jaar of dat gebeurt. We hopen natuurlijk dat de kraanvogels blijven!” aldus boswachter Hans Rauwerdink.
Doe mee, word lid!
Fantastisch dat we kraanvogels kunnen tegenkomen bij het Wooldse Veen! Natuurmonumenten zet zich al 110 jaar in voor de bescherming en beleving van natuur in Nederland. Doe jij ook mee?
https://www.natuurmonumenten.nl/word-lid-van-natuurmonumenten">;
Je ontvangt dan bovendien: