Maas Cleanup opruimacties... doe jij mee?
Zodra het water van de Maas zakt, blijft er in de omliggende natuurgebieden veel zwerfafval achter. Een groeiende beweging van vrijwilligers helpt dan met opruimen. Sluit jij je aan bij de Maas Cleanup dagen op vrijdag 20 of zaterdag 21 maart?

Ook in onze terreinen in het Rivierpark Maasvallei blijft elk jaar na het hoogwaterseizoen heel wat zwerfvuil achter. Al dat plastic is slecht voor de natuur en de dieren die er leven, en bovendien een doorn in het oog van vele natuurliefhebbers. Tegelijkertijd zien we dat steeds meer mensen een steentje willen bijdragen aan het opschonen van de riviernatuur. Het begin van de lente, met nog weinig begroeiing, is daarvoor een perfect moment.
Samen aan de slag
Dit jaar zijn de Maas Cleanup dagen op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart. Op die dagen, maar ook in de periode ervoor en erna, vinden verschillende georganiseerde opruimacties plaats. Zowel aan Nederlandse als aan Vlaamse zijde van de Limburgse Maas. Wil jij ook een handje helpen? Meld je dan aan voor een opruimactie bij jou in de buurt óf organiseer er zelf een. Hoe dat precies werkt, lees je op de website van Maas Cleanup. Je vindt hier ook een overzichtskaart. Zo kun je direct zien waar al opruimacties plaatsvinden en waar je kunt helpen.
Ga je mee op pad?
In een aantal gebieden die Natuurmonumenten beheert, kunnen de organiserende partijen nog handjes gebruiken. Bijvoorbeeld langs de Maas bij Illikhoven (opruimactie door Echt-Susteren Zwerfafvalvrij), bij Grevenbicht (acties door IVN Born-Land van Swentibold en Stichting Beegse Maasvallei) en Maasband (actie door natuurwerkgroep Maasband). Maar ook op andere locaties is nog hulp nodig. Lekker samen buiten bezig zijn en meteen resultaat. Dat geeft een goed gevoel. Neem een grijper en een vuilniszak. Trek je handschoenen aan. En ga mee op pad.
Dankjewel allemaal!
Steeds vaker gaan (groepjes) opruimers uit eigen beweging aan de slag langs de Maas en daarbuiten. Betrokken buurtgenoten die structureel een terrein schoonhouden, verenigingen of bedrijven die een opruimactie organiseren, en bezoekers die tijdens hun wandeling een paar stuks plastic meenemen. Dat is echt geweldig. Een dikke pluim voor jullie. Samen geven we de riviernatuur de bescherming die ze verdient. Dankjewel!











