Braakballen pluizen op de Sint-Pietersberg
Braakballen pluizen op de Sint-Pietersberg
Waar
Sint-Pietersberg
Vertrekpunt
Groevepaviljoen Sint-Pietersberg
Kosten
- Normaal: € 7,75
- Ledenprijs: € 5,50
- Normaal: € 7,75
- Ledenprijs: € 5,50
Braakballen pluizen op de Sint-Pietersberg
Wat eet een uil eigenlijk? Dat ontdek je samen tijdens deze spannende gezinsactiviteit op de Sint-Pietersberg, aan de rand van Maastricht. In dit bijzondere natuurgebied leven verschillende uilensoorten, waaronder de imposante oehoe.
Tijdens het braakballen pluizen ga je met pincet en zoekkaart een echte uilenbraakbal uitpluizen. Deze pluizige balletjes bevatten botjes, haren en andere restjes die uilen niet kunnen verteren. Samen met de boswachter leer je herkennen wat je vindt: misschien een schedeltje van een veldmuis, of een botje van een vogel?
Je plakt je vondsten op een kaart, die je natuurlijk mee naar huis mag nemen. Braakballen pluizen is een fascinerende manier om meer te leren over het leven van uilen, en tegelijk een leuke activiteit om samen met je kind(eren) te doen.
De activiteit vindt plaats in een binnenruimte en is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Gezinnen zijn van harte welkom voor dit uitje vol natuur, verwondering en plezier!
Praktische info
- Voor kinderen vanaf 6 jaar
- Dit is een activiteit voor het hele gezin. Ouders en/of begeleiders kopen ook een ticket en pluizen ook mee
- Let op: de activiteit vindt plaats in Groevepaviljoen Sint-Pietersberg
- Parkeren kan op de parkeerplaats van Natuurmonumenten bij Chalet d'n Observant
- Parkeren is voor leden van Natuurmonumenten gratis (denk aan je ledenpas)
- Duur: 2 uur
- Hou rekening met een looptijd van ongeveer 15 minuten van de parkeerplaats naar het Groeve Paviljoen
- Draag wandelschoenen
- Neem een bakje mee om je vondsten in mee naar huis te nemen
- Reserveer je ticket(s) online
- Deze activiteit is niet geschikt als verjaardagsfeest.
- Op zoek naar een verjaardagsfeestje? Kijk op Leuk verjaardagsfeestje
OERRR is overal
Zodra een kind de deur uitstapt, stapt het in OERRR. Want OERRR is overal: op straat, in de tuin en in het bos. OERRR is lekker buiten spelen, fantaseren, klimmen, klauteren en knutselen. Een prachtige wereld ontdekken en spannende dingen in de natuur beleven. Gezond, gratis en altijd beschikbaar. Kijk snel op Wat is OERRR?
Bezoekersinformatie
Bereikbaarheid
- Groevepaviljoen Sint-Pietersberg
- Lage Kanaaldijk 117, 6212 LN Maastricht (LB)
- 0334797211
- [email protected]
Stap 1. Tot aan Parkeerplaats ENCI-groeve van Natuurmonumenten bij Chalet d’n Observant (Lage Kanaaldijk 117)
- Volg de hoofdweg vanuit Maastricht richting Lage Kanaaldijk 117.
- Sla rechtsaf, steek het fietspad over.
- Ga direct links en daarna meteen weer rechts.
- Passeer de slagboom en volg de onverharde silex-weg tot aan de parkeerplaats.
- Parkeren is hier gratis voor leden van Natuurmonumenten (niet voor OERRR-lidmaatschappen). Denk er wel aan om de ledenpas mee te nemen. Parkeerbijdrage niet-leden: € 2,00 per uur, met een maximum van € 8,00 per dag. Het betalen gaat altijd per heel uur. Halen en brengen, tot 15 minuten, is gratis.
Stap 2. Wandelen van de parkeerplaats naar Groevepaviljoen Sint-Pietersberg
- Loop over het terras van Chalet d’n Observant en passeer het gebouw dat rechts van je ligt.
- Volg het onverharde silex-pad.
- Het pad loopt eerst steil naar beneden (pas op!).
- Onderaan ga je een stukje rechtdoor.
- Het pad buigt vervolgens schuin naar links richting het hek van het diepere deel van de ENCI-groeve.
- Voor dit hek buigt het pad naar rechts.
- Volg het pad rechtdoor, met het hek aan je linkerhand, totdat je uitkomt bij Groevepaviljoen Sint-Pietersberg (Lage Kanaaldijk 115a).
FAQ
Braakballen pluizen op de Sint-Pietersberg









