Ga direct naar inhoud
Nieuws

Vogels spotten in arboretum Poort Bulten

25 maart 2026 | Simone Damhof

Op Tweede Paasdag 2026 trekt een gids met een kleine groep door arboretum Poort Bulten. Duizend boomsoorten, wilde bloemen en een rijk vogelleven vormen het decor. Met scherpe oren en een beetje geluk spot je de ijsvogel, grote gele kwikstaart of boomklever. Vroeg op pad? Dat loont.

IJ

Vroeg op

De excursie start vroeg in de ochtend. Dat moment levert de meeste kans op om vogels te horen en te zien. De gids leert deelnemers luisteren naar zang, letten op beweging en soorten herkennen. Met een beetje geluk flitst een ijsvogel langs het water of klinkt de roep van de grote gele kwikstaart. Ook de boomklever laat zich regelmatig zien.

Vogelkijkhut bezoeken

De wandeling voert langs verschillende plekken in het arboretum, inclusief een bezoek aan de vogelkijkhut. De nadruk ligt op rust en aandacht. Stilte vergroot de kans op bijzondere waarnemingen. De excursie richt zich op zowel beginners als liefhebbers. Ervaring met vogels speelt geen rol. De gids geeft uitleg en helpt deelnemers op weg. De activiteit past bij volwassenen en kinderen vanaf twaalf jaar die rustig kunnen wandelen en stil kunnen zijn.

Het weer heeft geen invloed

De excursie gaat altijd door, ook als het regent. Alleen bij extreem weer ontvangen deelnemers vooraf bericht. Stevige schoenen en kleding die past bij het weer blijven aan te raden. Een verrekijker helpt, maar is niet verplicht.

In het kort:

  • Vogelexcursie op Tweede Paasdag 6 april as. om 8.00 uur
  • Ervaring met vogels spotten is niet nodig
  • Stil kunnen zijn is wel nodig
  • Heb je een verrekijker? Neem 'm mee!
  • Trek stevige schoenen aan
  • De groepsgrootte is beperkt. Meld je aan! Dat kan hier.
Simone Damhof
Simone Damhof