Expositie 'Natuurlijk – Toen en nu' in Waterloopbos
Expositie 'Natuurlijk – Toen en nu' in Waterloopbos
Waar
Waterloopbos
Vertrekpunt
Kosten
- Normaal: Gratis
- Ledenprijs: Gratis
- Normaal: Gratis
- Ledenprijs: Gratis
Expositie 'Natuurlijk – Toen en nu' in Waterloopbos
De expositie maakt onderdeel uit van de Maand van de Geschiedenis die dit jaar het thema ‘Natuurlijk’ heeft.
Al wandelend door het mooie Waterloopbos toont de tentoonstelling portretten van oud medewerkers die jarenlang waterwerken testten in het bos, maar ook de boswachters en vrijwilligers die nu dag in dag uit zorg dragen voor dit bijzondere erfgoed en natuurgebied. Van de eerste stappen van ingenieurs tot het speuren naar de laatste libel: hun verhalen worden zichtbaar en voelbaar in de omgeving waar geschiedenis en natuur samenkomen.
Bezoekers worden verwelkomd door vader en zoon Thijsse. De een; Jac. P. Thijsse, grondlegger van Natuurmonumenten en bekend van de Verkadealbums. De ander; Jo Thijsse, waterbouwkundige en eerste directeur van het laboratorium. Hun levens en nalatenschap vormen ook de rode draad van het essay “De Waterzoon” van historicus Eva Vriend; speciaal voor de maand van de geschiedenis geschreven en inspiratie voor de expositie. In het essay onderzoekt Eva hoe onze relatie met natuur en maakbaarheid door de tijd heen steeds opnieuw verandert – en hoe juist het Waterloopbos dit spanningsveld belichaamt.
De expositie “Gezichten van het Waterloopbos” is vanaf 1 oktober, de start van de Maand van de Geschiedenis, te bezoeken. Iedereen is welkom om tijdens een mooie wandeling de gezichten en verhalen achter dit bijzondere bos te ontdekken.
Praktische informatie Locatie:
Waterloopbos, Voorsterweg 34, Marknesse (wandeling van 3 km)
Looptijd: Van 1 oktober tot eind van het jaar
Bezoekersinformatie
Bereikbaarheid
Expositie 'Natuurlijk – Toen en nu' in Waterloopbos