Ga direct naar inhoud
Nieuws

Biodiversiteit in de berm

22 mei 2026 | Simone Damhof

Begin mei ging vrijwilliger Stefan op pad. Na gelukkig een regenachtige nacht was hij benieuwd naar wat moeder Natuur had kunnen doen met die regen. Op de fiets naar het Vloeiweidenpad: dit pad loopt langs de Buurserbeek. De beek die ook langs het Buurserzand loopt en door het Lankheet in Haaksbergen.

macrofotografie in de berm

Op pad met de macrolens

Fiets gestald, camera voorzien van de macrolens en al wandelend de blik in de bermen. Ook vanmorgen is er weer veel te zien. Diverse insecten en bloemen fleuren de boel op en maken de bermen tot een fotoparadijs voor fotografen en natuurliefhebbers. Helaas maar één vlinder gefotografeerd. Ik had gehoopt op meer vlinders en ook de libelle. Het is dus bij één vlinder gebleven en geen enkele libelle, ook niet zien vliegen terwijl ze er vorig jaar wel degelijk zaten. Misschien nog iets te vroeg in het jaar. Gelukkig wel ander moois mogen bewonderen.

Fotografie tussen gras en bloemen

De foto’s heb ik gemaakt met de macrolens en heb de kleine details zo duidelijk mogelijk vastgelegd en dat is echt mooi. Bij enkele momenten was dit nog wel een uitdaging. Maar al met al is het toch nog aardig gelukt. Liggend, knielend voor het onderwerp en vastleggen. Hoe dan ook ik heb weer een aantal uren genoten van de biodiversiteit in de berm.

biodiversiteit bermen

Het had flink geregend, prachtig om de waterdruppels nog vast te kunnen leggen.

Honden aan de lijn

Wat mij nog wel is opgevallen dat veel hondenbezitters het nalaten om hun viervoeter aangelijnd te houden. Het is daar een natuurgebied en op diverse locaties staat ook aangegeven dat de hond aangelijnd moet zijn, maar helaas.

Controle op teken

’s Avonds nog wel even een check gedaan op mogelijk aanwezige teken, die zijn namelijk ook weer actief, maar niets gevonden.

Met vriendelijke schrijfgroeten Stefan.

Simone Damhof
Simone Damhof