Ingang Midden-Herenduin, Nationaal Park Zuid-Kennemerland
In deze serie laten we de bezoekers aan het woord: wandelaars, fietsers, dwalers en ontdekkers. Persoonlijke verhalen over bijzondere momenten in de natuur.
Middenin het Groene Hart vind je de Nieuwkoopse Plassen, een prachtig oud-Hollands landschap. Ooit bestond Nederland voor een groot deel uit laagveen zoals in de Nieuwkoopse Plassen. Nu komen zulke uitgestrekte laagveengebieden en hun bijzondere planten en dieren niet veel meer voor. Samen met enkele boeren onderhoudt Natuurmonumenten de gebieden rondom de Nieuwkoopse Plassen. Hoe dit werkt? Boer en boswachter gaan in gesprek en geven jou een kijkje achter de schermen! Deze keer gaat boswachter Juriaan van Leeuwen van Natuurmonumenten langs bij boer Astrid van Smoorenburg (28).
Deze bijzondere uitkijktoren - 'De Zeven' genaamd - is te vinden in het Fochteloërveen en biedt een fenomenaal uitzicht over het hoogveengebied. Met een beetje geluk zie je in het voorjaar en 's zomers kraanvogels vanaf de toren.
Ontdek het allerlaatste echte eiland van Zuidwest-Nederland: Tiengemeten. Een eiland vol vogels waar je heerlijk kunt wandelen en fietsen.
Nog even goed dooreten en de egels zijn klaar om in winterslaap te gaan. Help ze met een overwinteringsplek in jouw tuin. Boswachter Mathiska geeft 5 tips hoe je jouw tuin egelvriendelijk maakt.
Wil je naar Marker Wadden? Maak dan gebruik van de veerdienst vanuit Lelystad. Na ongeveer drie kwartier varen ben je op het haveneiland en geniet je volop van de natuur.
Op zoek naar een wandelroute in het bos? Onze boswachters hebben korte en lange routes uitgestippeld die je naar de mooiste plekjes brengen. Bekijk hier de boswandelingen-top 11.
Waar je ook buiten bent, overal zijn dieren. Wist je dat er in Nederland maar liefst 25.000 verschillende soorten dieren leven? Lees hier alles over een dieren uit onze Nederlandse natuur, van klein en groot.
Mathiska, onze boswachter met groene vingers, weet als geen ander hoe je een tuin vol leven krijgt. Wil je weten hoe je in jouw tuin meer bloemen, vlinders, vogels en andere dieren krijgt? Lees de tuintips van Mathiska en ga zelf aan de slag!
De architectuur van de natuur