Wandel door de Bisselt tussen Mook en Groesbeek. Gelegen op de provinciegrens van Gelderland en Limburg. Deze route leidt je door de bossen en open gebieden van Natuurmonumenten over de Natuurbegraafplaats en het jugendstil Jachtslot Mookerheide.
Volg voor de route de paarse pijlen.
Vind je 6,2 kilometer te kort? Combineer deze route dan met de gele pijltjes van de Twee Schansenroute van 5 kilometer. Met deze route loop je tevens over de Heumense schans en de Mookerschans. De route kan daarna weer worden vervolgd met de paarse pijlen. Of maak een extra rondje over de Mookerheideroute van 3 kilometer: bij wandelknooppunt 24 loop je dan rechtdoor naar de parkeerplaats en dan volg je de rode pijlen.
Praktische informatie
Wandelen op wegen en paden
Wandelen op wegen en paden
Honden mogen mee mits aangelijnd, op de paden
Honden mogen mee mits aangelijnd, op de paden
Vliegen met drones niet toegestaan
Vliegen met drones niet toegestaan
Groepsactiviteiten, evenementen en professioneel gebruik alleen na toestemming
Groepsactiviteiten, evenementen en professioneel gebruik alleen na toestemming
Ruim 120 jaar geleden werd dit prachtige jachtslot in jugendstil gebouwd. Jan J. Luden uit Heumen gaf de opdracht in 1904 aan twee architecten uit Nijmegen. Aan de voorzijde lag een rozentuin en een vijver met fontein en een ijskelder. Hier werd het ijs uit de winter opgeslagen, zodat dit gedurende het jaar kon worden gebruiken als koelkast. Tussen 1947 en 1985 was het complex in eigendom van de Zusters Dominicanessen van Bethanië.
Natuurmonumenten heeft het jachtslot met tuinen en omliggend natuurgebied in 1985 verworven. Tussen 2013 en 2016 zijn de historische kassen en tuinen gerestaureerd. Sinds 2024 is ook het jachtslot na een intensieve restauratie weer in volle glorie te bewonderen.
TIP: Wijk even van de route af, maak een rondje om het gebouw heen. Ga eens mee met een van de vele excursies in het jachtslot en over het landgoed.
2. Zevenstammige eik
In het parkbos van het landgoed vind je een aantal bomen die uit meerdere stammen lijken te bestaan. Een gril van de natuur of is hier meer aan de hand? Er zijn verschillende redenen waardoor deze 'boomboeketten' zo gegroeid kunnen zijn. In dit geval is het zo dat in de tijd van de zusters van Bethanië meerdere bomen in één plantgat gezet werden.
Een boomboeket kan ook ontstaan wanneer een boom regelmatig wordt afgezaagd, waarna er meerdere stammen ontstaan. Eén ding is zeker: deze meerstammige bomen blijven bijzonder om te zien.
3. Oude poort
Aan de linkerkant in het bos zie je twee oude zuilen. Deze zijn waarschijnlijk aangelegd tijdens de bouw van het jachtslot. Via deze zijde was het jachtslot relatief eenvoudig te bereiken, vanwege de geleidelijke stijging van de heuvel. Vermoedelijk werd op deze manier vracht naar het jachtslot vervoerd.