Bezoekerscentrum De Wieden
Beulakerpad 18326 AH Sint JanskloosterT 0527205660
Nog plek beschikbaar!
Ga mee op zoek naar ottersporen langs het modderige moeraspad.
Als wij wakker zijn liggen otters lekker te slapen in de rietkragen. Otters zijn echte nachtdieren en krijgen we overdag niet te zien. De otters zijn in 2002 in De Wieden uitgezet. Dat is nu 20 jaar geleden en de otters hebben het erg naar hun zin in dit leefgebied! In Nationaal Park Weerribben-Wieden leven nu naar schatting ruim 100 otters.
Tijdens deze excursie door het rietland bekijken we De Wieden door de ogen van de otter. Je leert van alles over dit grote zoogdier, dat van kop tot staart 1 -1,2 meter lang is. De gids vertelt over voedsel en gedrag van de otter. Je hoort over zijn bijzondere comeback en wat er nodig was voor de otters weer uitgezet konden worden. Kijkend door de ogen van de otter zie je in de rietkragen fijne slaapplaatsen en geschikte plekken om aan land te gaan. Ook de markering van territoria met spraints (otterpoep) laat zich goed herkennen.
De excursie loopt over het moeraspad met trekpontjes. Voor wie meer wil weten over de otter en sporen van otters, is dit een leuke leerzame excursie. De otters zelf doen pas ’s avonds hun ogen weer open en zal je daarom niet zien!
Extra informatie
Volg vanaf de snelwegen in de regio de borden voor Weerribben-Wieden. Daarna wordt Bezoekerscentrum De Wieden verder op de borden aangegeven.