Ga direct naar inhoud
Nieuws

Vrijwilligersklus: Natuurwerkdag in Noorbeek

12 oktober 2026 | Ankie Bosch

Op zaterdag 7 november is het Nationale Natuurwerkdag. Ook Natuurmonumenten doet mee. In het prachtige Noordal, een icoon van het karakteristieke Zuid-Limburgse landschap, gaan we samen aan de slag om de natuur een handje te helpen.

Coulissenlandschap

Wat ga je doen?

Samen met de boswachters planten we hoogstamfruitbomen en voeren we onderhoud uit aan de graften op de Langen Akker. Er is voor iedereen wel een passende klus: zagen, graven, bomen planten of takken slepen. Ervaring is niet nodig: wie graag buiten bezig is, is van harte welkom voor deze gezellige en actieve dag. 

Deelname aan de Natuurwerkdag is gratis. Meld je van te voren wel even aan via de agenda of door een mail te sturen naar onze vrijwilligerscoördinator Anne Cornips. Heb je nog vragen? Ook dan kun je bij Anne terecht.

Onze impact

Natuurmonumenten beheert en beschermt het bijzondere landschap van het Noordal. Door mee te helpen met het onderhoud van graften en het planten van hoogstamfruitbomen draag je direct bij aan het behoud van dit karakteristieke heuvellandschap. Graften bieden een belangrijke leefomgeving voor planten en dieren. Ze helpen bodemerosie te voorkomen en houden regenwater langer vast. Ook de hoogstamboomgaarden zijn een waardevol onderdeel van het Zuid-Limburgse cultuurlandschap. Met jouw inzet help je dit unieke landschap voor de toekomst te behouden!

Goed om te weten

  • De Natuurwerkdag vindt plaats op 7 november van 10.00 tot 15.00 uur op de Langen Akker in Noorbeek.
  • Deelname is gratis, maar meld je van te voren wel even aan.
  • Neem stevige schoenen mee, zodat je goed voorbereid aan de slag kunt.
  • Wij zorgen voor koffie, thee, cup a soup en heerlijke Limburgse vlaai om je energie op peil te houden.
  • De exacte verzamelplek ontvang je na aanmelding. Het wordt een geweldige dag in de natuur!
Ankie Bosch