Ga direct naar inhoud
Nieuws

Fietstocht laat natuur rond Haaksbergen écht beleven

08 april 2026 | Simone Damhof

Op zaterdag 9 mei 2026 stappen fietsers op voor een tocht vol natuur én verhalen rond Haaksbergen. De Groene Waaier neemt deelnemers mee langs heide, vennen en grazende koeien, met onderweg experts die vragen beantwoorden over landschap, dieren en stikstof. Zo kan je je verwondering direct omzetten naar een goede vraag.

Buurserzand

Waarom blijft de natuur hier zo bijzonder?

Tijdens de fietstocht van De Groene Waaier op zaterdag 9 mei 2026 ontdekken deelnemers het zelf – én krijgen ze antwoord op hun vragen. Op zaterdag 9 mei 2026 organiseert Stichting De Groene Waaier voor de vijfde keer de Fietstocht. Hoofdthema's zijn landschapsbeheer en biodiversiteit. Deze tocht van circa 30 kilometer voert langs iconische natuurgebieden rond Haaksbergen, zoals het Buurserzand, Witte Veen en het Haaksbergerveen.

Verwondering op elke kilometer

De route laat deelnemers de natuur niet alleen zien, maar vooral ervaren. Denk aan uitgestrekte heidevelden, grazende Hereford koeien en stille plekken zoals het Rietschot en Buursermeertje. Onderweg wachten verrassende stops, zoals informatiecentrum De Wakel, een pitstop midden in het Buurserzand. Maar ook een bezoek aan de gezellige biergarten bij de Haarmühle is een optie. 

Van kijken naar begrijpen

Wat deze tocht bijzonder maakt: bezoekers staan oog in oog met de mensen achter het natuurbeheer. Deskundigen van onder andere Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer beantwoorden vragen direct in het veld. Welke dieren leven hier? Wat doet stikstof met de heide? Waarom lopen hier juist deze koeien? De verwondering die onderweg ontstaat kan je meteen omzetten in gerichte vragen. 

Samen werken aan het landschap rond Haaksbergen

De tocht laat zien waar De Groene Waaier voor staat: natuur, recreatie en samenleving verbinden. Niet vanaf de zijlijn, maar midden in het landschap rond Haaksbergen. 

Praktisch

  • Datum: zaterdag 9 mei 2026
  • Start: tussen 12.00 en 13.00 uur
  • Locatie: Bezoekerscentrum Schaapskooi, Schapendrift 11, Haaksbergen
  • Afstand: circa 30 km
  • Deelname kost niets. Een vrije gift helpt om dit soort initiatieven mogelijk te maken.
Simone Damhof
Simone Damhof