Beleef Landgoed Mookerheide op zondag 12 april
Beleef de bedrijvigheid van Landgoed Mookerheide tijdens onze Open Landgoeddag op zondag 12 april. Laat je verwonderen door de pracht en praal van Jachtslot Mookerheide, ga op pad met de boswachter, breng een bezoek aan de pluktuin of de natuurbegraafplaats en geniet van iets lekkers op het terras van het restaurant.

Wat is er te doen?
Op zondag 12 april van 11.00 tot 16.00 uur ben je van harte welkom op het landgoed. Onze gidsen en vrijwilligers staan voor je klaar om je alles te vertellen over de restauratie en de geschiedenis van het landgoed. Binnenkijken in het historisch deel van het jachtslot is de hele dag mogelijk: het jachtslot heeft een beperkte capaciteit, dus wellicht moet je even wachten om naar binnen te kunnen.
Ook buiten is er genoeg te beleven! Geniet van een lekker koffietje of lunch in het restaurant, laat je informeren bij het prachtige informatiecentrum van Natuurbegraven Nederland, sluit aan bij een natuurexcursie met de boswachter, bezoek de moestuin met groentekraam en bewonder de pluktuin Zelfgeplukt. Kinderen kunnen zich vermaken met een leuke OERRR-activiteit en in de fruitboomgaard is een schaapsherder aanwezig met een kudde schapen. De herder kan je alles vertellen over het nut van natuurlijke begrazing. Kom jij ook een kijkje nemen?
We verwachten drukte, zou je op de fiets, te voet of met het OV kunnen komen wanneer mogelijk?
Schitterend middelpunt
De restauratie van Jachtslot Mookerheide is sinds 2024 afgerond en dit kun je tijdens deze Open Landgoeddag komen bewonderen. Natuurmonumenten heeft het iconische jachtslot de afgelopen jaren helemaal in oorspronkelijke stijl hersteld. Zowel het interieur als exterieur van het hoofdgebouw en de zijvleugel zijn door vakspecialisten tot in detail in de kenmerkende jugendstil gerestaureerd. Het opvallend kleurrijke jachtslot is weer het schitterende middelpunt van het landgoed.
Handig om te weten:
- Het restaurant is de hele dag geopend voor koffie, lunch en diner
- Het gehele landgoed inclusief jachtslot, de (moes)tuin, pluktuin van Zelfgeplukt en het informatiecentrum van de natuurbegraafplaats is vrij te bezoeken, aanmelden is niet nodig
- Wij verwachten veel bezoekers deze dag: kom waar mogelijk op de fiets of met het openbaar vervoer. Vanaf station Molenhoek-Mook is het ongeveer 20 minuten lopen naar het jachtslot, via de openbare weg of via het bos (volg de gele bordjes). Let op: loop je de route via het bos? Dit is een prachtige, maar steile wandeling met o.a. een trap: deze route is niet geschikt voor mindervaliden.









