Nationaal Park Veluwezoom
Heuvenseweg 5a6991 JE RhedenT 026 - 497 91 00
Nog plek beschikbaar!
Ga mee met onze gids en ontdek alles over het leven van de wolf in Nederland. Tijdens een mooie wandeling over Veluwezoom krijg je antwoorden op vragen als: Hoe herkennen we de sporen van de wolf? Wat kunnen we doen als we die sporen vinden? Wat moeten we doen als we een wolf tegenkomen? Wat is de rol van de wolf in het ecosysteem? Hoe leven wolven? Waar jagen ze op en hoeveel kilometers lopen ze op een dag? Gaan mens en wolf wel samen? En wat is de uitdaging voor natuurbeschermers in de toekomst?
De wolf is definitief terug in Nederland nadat een wolvin zich officieel heeft gevestigd op het noordelijke deel van de Veluwe en een mannetje heeft ontmoet. Het mannetje en vrouwtje kregen in 2019 vijf welpjes. De wolvin die zich sinds juni 2020 op de zuidelijke Veluwe had gevestigd is helaas in het vroege voorjaar van 2021 op de N224 doodgereden. Op dit moment zijn er 3 wolvenroedels gevestigd op de Veluwe.
Veel mensen weten maar weinig over hoe de wolf leeft. Natuurmonumenten werkt daarom samen met andere organisaties aan voorlichting over de wolf. In gebieden waar wolven zich vestigen, werkt Natuurmonumenten bijvoorbeeld samen met schapenhouders om ervoor te zorgen dat hun vee beschermd wordt. Natuurmonumenten organiseert in een aantal gebieden wolvenexcursies voor het geven van informatie over dit imposante dier.
Tijdens deze excursie gaan we geen wolven zien. Uiteraard is er volop gelegenheid voor het stellen van vragen, ook tijdens de wandeling buiten.
We starten met een een 2-tal filmpjes in het bezoekerscentrum, daarna gaan we naar buiten.
Praktische info
Vanaf hier naar Bezoekerscentrum Veluwezoom: Wandel vanaf de parkeerplaats in de richting van de vlaggen. Volg het klinkerpad naar het bezoekerscentrum.