Ga direct naar inhoud
Erfgoed ontdekken

Open Monumentendag: Beklim gratis de watertoren

Open Monumentendag: Beklim gratis de watertoren

Waar

Bezoekerscentrum De Wieden

Vertrekpunt

Kosten

Volwassen
  • NormaalGratis
  • LedenprijsGratis
Kinderen
  • NormaalGratis
  • LedenprijsGratis

Volgeboekt

Activiteit

Open Monumentendag: Beklim gratis de watertoren

Beklim op Open Monumentendag gratis de watertoren van Sint Jansklooster, het baken in De Wieden, en geniet van het fantastische uitzicht over dit unieke natuurgebied.

Indrukwekkende trap

In de watertoren voert een spektakel van trappen (in totaal 207 treden) je door een 24 meter hoge ruimte. Bovenin het oude waterreservoir kijk je via vier grote vensters uit over De Wieden. Vanaf Bezoekerscentrum De Wieden wandel (15 minuten) of fiets je naar de watertoren.

BOEI, organisatie tot behoud van industrieel erfgoed, nam de watertoren in 2009 over van Vitens en heeft de buitenkant gerenoveerd. De trap is gerealiseerd in samenwerking met Natuurmonumenten. Dit project is mede mogelijk gemaakt door een grote bijdrage van de Gemeente Steenwijkerland, Provincie Overijssel en het Nationaal Park Weerribben-Wieden. Sinds 2014 is de watertoren op zaterdag open voor publiek.

Je wordt van harte welkom geheten door de vrijwillige torenwachters. 

Extra informatie

  • Alleen geschikt voor mensen die goed ter been zijn.
  • Leeftijd vanaf 4 jaar.
  • Op de open monumentendag is de toegang gratis.
  • Hieronder staat wel een mogelijkheid om gratis tickets te boeken, maar aanmelden voor deze dag is niet nodig.
  • Om 16 uur sluiten de deuren, de laatste klim omhoog start om 15:30 uur.

 

Bezoekersinformatie

Bereikbaarheid

Extra informatie