Ssst… het is kraamtijd
In het natuurgebied op Schiermonnikoog broeden verschillende soorten vogels zoals lepelaars, meeuwen, scholeksters, velduilen, kiekendieven en nog veel meer. In het broedseizoen hebben ze rust en ruimte nodig om hun nest te bouwen, eieren te leggen en voor de kuikens te zorgen.
Wandel daarom in het voorjaar over de aangegeven routes en gun de vogels een veilige plek om hun jongen groot te brengen. De Oosterkwelder, het gebied ten oosten van de Kobbeduinen, is van 15 april tot 15 juli afgesloten voor het publiek om de vele broedvogels daar te beschermen.
Help jij mee?
- Blijf op de paden
- Houd je hond aan de lijn
- Laat geen afval achter in de natuur
Broedvogel excursie
Toch naar de broedvogels? Ga dan mee op excursie. Tijdens het broedseizoen kun je met de boswachter van Natuurmonumenten op bezoek gaan bij de meeuwenkolonie op de kwelder. Informeer voor data en tijd bij informatiecentrum Het Baken.