Ga direct naar inhoud
Workshop

Workshop zeepvilten in de meivakantie op Belevenisboerderij Schieveen

Workshop zeepvilten in de meivakantie op Belevenisboerderij Schieveen

Waar

Belevenisboerderij Schieveen

Kosten

Volwassen
  • Normaal: € 12,50
  • Ledenprijs: € 8,75
Activiteit

Workshop zeepvilten in de meivakantie op Belevenisboerderij Schieveen

Wat is er leuker dan iets moois van wol maken op een schapenboerderij? Kom naar Belevenisboerderij Schieveen voor een workshop zeepvilten! De vrijwilligers van de wolwerkplaats laten zien hoe je wol kunt vilten om zeep heen. Je houdt een mooi fleurig zeepje over die te gebruiken is onder de douche of in de kledingkast als heerlijke geurbom.

Waar komt de wol vandaan?

De schaapskudde van stadsherder Martin Oosthoek beheren het landschap in en rondom Rotterdam. Die duurzame grasmaaiers houden niet alleen het gras kort, ze produceren jaarlijks ook zo’n 5.000 kilo wol. 

Spoelen, spinnen, wassen en verven

Met die wol gaan enthousiaste vrijwilligers op Belevenisboerderij Schieveen aan de slag. Ze zijn wekelijks op de woensdag en zaterdag in de wolwerkplaats op de Belevenisboerderij te vinden om de wol te spoelen, spinnen, wassen en verven. Zij gebruiken de bloemen uit de tuin van de Belevenisboerderij daarbij als natuurlijke verfmaterialen. Gele kamille en boerenwormkruid geven de wol een mooie kleur. Ook wede zorgt voor blauw, meekrapwortel voor rood, afrikaantjes voor geel en rietpluim voor groen. Op deze manier wordt een eeuwenoud ambacht in stand gehouden op het boerenerf van de Belevenisboerderij!

Praktische informatie

  • De workshop zeepvilten duurt ongeveer 30 minuten
  • Geschikt voor kinderen en volwassenen / jong en oud!
  • Kinderen onder de 8 jaar uitsluitend onder begeleiding van een ouder, omdat het best intensief werk is
  • De workshop zeepvilten start om 11.00, 13.00 en 14.00 uur
  • Aanmelden is nodig, dat kan via deze pagina
  • Kosten zijn inclusief materiaal
  • Het adres is Oude Bovendijk 220 in Rotterdam

Bezoekersinformatie

Bereikbaarheid